Pewna wygrana z Naprzodem

Liswarta Popów we wczorajszym spotkaniu derbowym pewnie pokonała Naprzód Ostrowy 4:1. Wynik ten to najniższy wymiar kary, gdyż gospodarze dominowali przez całe spotkanie a niewykorzystanych sytuacji było sporo.

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa, gdyż to goście jako pierwsi bo już w 2 minucie wyszli na prowadzenie. Przy próbie wybicia piłki przez naszego bramkarza, futbolówka niefortunnie odbiła się od zawodnika gości i wpadła do siatki. Dosyć szybko do głosu zaczęła jednak dochodzić nasza drużyna, już w 9. minucie mogliśmy mieć wyrównanie, jednak świetną sytuację zmarnował Ryś. Kilka minut później swoje okazje mieli również Piotrowski oraz Korkus jednak ich strzały okazały się niecelne. Przewaga naszej drużyny stawała się coraz bardziej widoczna, co znalazło odzwierciedlenie w postaci wyrównującej bramki w 30. minucie, autorem gola był Bartłomiej Piłatowski, dla którego było to debiutanckie trafienie. Niespełna 3 minuty później mogliśmy mieć 2:1 lecz sytuacji sam na sam nie wykorzystał Piotrowski. W 37. minucie groźną akcję przeprowadzili przyjezdni która zakończyła się minimalnie niecelnym uderzeniem. Tuż przed końcem pierwszej połowy okazję na prowadzenie fatalnie marnowali Piłatowski oraz Bąk. Do przerwy wynik remisowy.
Druga połowa tym razem znakomicie rozpoczęła się dla naszej drużyny, w 47. minucie piękną bramkę zdobywa Ryś, który posłał piłkę idealnie za kołnierz bramkarza gości. Od 60 minuty spotkania dominowała tylko jedna druzyna. W 67. minucie faulowany w polu karnym zostaje Góra, sam poszkodowany podchodzi do karnego i pewnie umieszcza futbolówkę w bramce. W 84. minucie wynik spotkania ustalił Piłatowski, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. Goście w tym spotkaniu tylko nielicznie zagrozili bramce strzeżonej przez Patryka Wersa.